Genel

34. Ulusal Bilişim Kurultayındayız

By 21 Aralık 2017 No Comments

Ankara Üniversitesi Teknokent, 20-21 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen 34’üncü Ulusal Bilişim Kurultayında girişimcileriyle beraber yer aldı.

TANITIM BÜLTENİNDEN
20-21 Aralık 2017 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirilecek olan TBD 34’üncü Ulusal Bilişim Kurultayının teması Başbakanımızın talimatlarına uygun şekilde “Bilişimle-Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” olarak belirlenmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultayımıza, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağlayacaklardır. Dijital değişim ve dönüşümü özel sektör ve/veya kamu kurumlarının tek başına yapmasını bekleyemeyiz. Kamu, üniversite, finans kuruluşları, sektör temsilcileri ve her biri sektöre öncülük eden sivil toplum kuruluşları dijital değişim ve dönüşümün ana aktörleri olarak karar vericilere yol gösterici ve destekleyici olmalıdır. Bu destekler ülke kalkınmasına, sosyal refahın artmasına, gelişmişlik farklarının azalmasına, sürdürülebilirliğe, istikrarın sağlanmasına ve rekabet gücünün artırılmasına önemli katkı sağlayacaktır.