Teknokent Haberleri

Ankara Üniversitesi Rektörü ve Akademisyenleri ile ASO 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne Ziyaret

By 23 Aralık 2015 No Comments

Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş ve Ankara Üniversitesi akademisyenleri, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ve Ankara TTO’nun organizatörlüğünde, Üniversite-Sanayi İşbirliğini kuvvetlendirmek amacıyla Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. 21.12.2015’te gerçekleşen ziyarete teknokent yönetim kurulu üyeleri, teknokent genel müdürümüz yanı sıra 42 Ankara Üniversitesi  akademisyeni katıldı.

Açılış konuşmaları ve öğle yemeğinin ardından dört adet fabrika dolaşıldı. TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı ve ASTOP Onursal Başkanı Sayın Veli Sarıtoprak ile ASO ve ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nurettin Özdebir’in konuşmalarıyla başlayan açılışın ardından, Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş geleceğin işbirliğinde olduğunu belirten nitelikteki konuşmasını yaptı. Ardından Bölge Müdürü Sayın Ahmet Balcı, ASO 1. OSB Tanıtımı’yla ilgili bir konuşma yaptıktan sonra bölgeyi tanıtıcı bir video izletildi.

Son olarak, Ankara TTO Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Atila Yücel, Ankara TTO’nun tanıtımını yaptığı konuşmasında “İşbirliği için en doğru adres Ankara TTO’dur.” dediği konuşmasında,  tek tek yapılan ilişkilerin hoca-sanayi işbirliği olduğuna ve bu ilişkiyi üniversite bazında yapmanın daha faydalı olabileceğine değindi.

Konuşmaların ardından, ASO 1. OSB temsilcileri eşliğinde bölgede yer alan Tarım Makineleri Sektörü alanında Erkunt Traktör, Dinçsa İlaç San. A.Ş., Savunma Sektörü alanında Küçükpazarlı ve Elmaslar Tıbbi Cihazlar Fabrikaları gezildi.

 

IMG_40221-1024x768