Teknokent Haberleri

Ankara Üniversitesi Teknokent Yeni Ar-Ge ve Kuluçka Merkezi binası açıldı.

By 6 Şubat 2015 No Comments

Teknokentimizin Yeni Ar-Ge ve Kuluçka Bina açılışı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof.Dr. Erkan İbiş, Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ayhan Elmalı, Gölbaşı Belediye Başkanı ve Gölbaşı Kaymakamı ile aralarında TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncer, ANGİKAD Başkanı Renan Ceylan’ ında olduğu  birçok davetlinin katılımı ile yapılan törenle açıldı.

Ankara Üniversitesi Teknokent Ar-Ge Koordinatörü ve Teknokent Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Emin Candansayar’ ın Teknokent hakkında kısa bilgilendirme konuşması ile başladı. Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş’ in Yeni Teknokent ve Üniversitenin geleceği ile ilgili yaptığı açıklamalarından sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ ın konuşması ve ardından kurdele kesimiyle açılış töreni devam etti.
Kurdele kesiminin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş stant alanını gezerek Firmalarla görüştü ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tören öncesinde ve sonrasında davetliler de birbirleri ile tanışma ve Ankara Üniversitesi Teknokent Girişimcilerinin açmış olduğu stant alanlarını gezme imkanı buldu.

Etkinliğe tüm davetliler katılım gösterdiler ve etkinliğin güzel sohbet ve tanışmalarla sürmesini sağladılar.
Açılışa katılan tüm davetlilerimize içtenlikle teşekkür ederiz.