Teknokent Haberleri

AR-GE Merkezleri Bilgilendirme Ve Yaşam Bilimleri İş Birliği Toplantısı Teknokent’te Gerçekleşti

By 4 Kasım 2019 No Comments

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin desteğiyle sağlık, gıda, tarım alanlarında faaliyet gösteren 76 ARGE merkezi, 16 Teknokent Firması, 5 devlet kurumu ve 42 akademisyenden oluşan yaklaşık 200 araştırmacı ve temsilci Ankara Üniversitesi Teknokent’de buluştu

Saat 09.00’da başlayan etkinlik Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit’in konuşmasıyla başladı. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ise gerçekleşen buluşmanın değer yaratacağını aktardı. Ankara Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü ve TTO Yöneticisi Şebnem Doğan Ankara Üniversitesi yetkinliklerinin yanı sıra üniversite – sanayi iş birliklerinin öneminden bahsetti. Ayrıca çeşitli alanlardaki iş birliği potansiyellerini katılımcılara aktardı. Sn. Şebnem Doğan’ın sunumu sonrası T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde AR-GE merkezi destekleri hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

Öğleden sonra düzenlenen paralel oturumlarda ise AR-GE merkezi temsilcileri, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Teknokent firmaları ile akademisyenleri bir araya gelerek sektörün sorunları ve potansiyel iş birliklerini değerlendirdi.

4 farklı konferans salonunda ulusal ve uluslararası iş birlikleri ve son teknolojik gelişmelerin tartışıldığı toplantı sonuçları ilerleyen tarihlerde Ankara TTO web sitesinden ve sosyal medyadan duyurulacak.