GenelTeknokent Haberleri

Bakan Varank Teknokentimizde

By 27 Nisan 2019 No Comments

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank, Ankara İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleştirilen Ankara Üniversitesi Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge binası açılış törenimize katıldı. 

Ankara İnovasyon haftası kapsamında 26 Nisan’da sabah “İnovatif insan kaynakları” programı öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. İnovatif insan kaynakları programı sonrasında Sn. Varank’ın katıldığı Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge binası açılışı gerçekleştirildi. Törene ayrıca Gölbaşı Belediye Başkanı Sn. Ramazan Şimşek de katıldı

Sayın Varank, Ankara Üniversitesi Teknokent’e verilen desteklerin hedefine ulaştığını dile getirerek, nükleer tıptan biyometrik tanımlamaya, plazma yakma sistemlerinden eğitim teknolojilerine kadar pek çok alanda yenilikçi işlere imza atıldığını dile getirdi. Kurdele kesimi sonrası Sn. Bakan üniversite öğrencilerimizin sorularını yanıtlarken eğlenceli dakikalar yaşandı. 

Açılış sonrası  genç girişimcilerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, programın sonunda tüm stantları tek tek gezerek Kuluçka ve Ar-Ge inovasyon çalışmalarını inceledi.