Teknokent Haberleri

Teknolojinin Kalbi Başkentte Atıyor

By 3 Mayıs 2012 No Comments

TechAnkara Tanıtım Konferansı

Ankara teknoparklarının işbirliği ile gerçekleştirilen TechAnkara projesinin tanıtım konferansı, Ankara Valisi Sayın Alaaddin Yüksel ve Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın da katılımlarıyla 9 Mayıs Çarşamba 14:00 – 17:30 saatleri arasında Ankara Sheraton Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilecektir. Konferansta, Research Triangle Park teknoloji bölgesi CEO’su Bob Geolas’ın moderatörlüğünde Ankara teknoparkları genel müdürlerinin katılımcı oldukları bir panel de yer alacaktır.

TechAnkara açılış konferansında sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

TechAnkara nedir?

Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin Potansiyelinin Tespit Edilmesi, Tanıtılması ve Harekete Geçirilmesi Projesi (TechAnkara), Ankara Kalkınma Ajansının desteği ile Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı koordinasyonunda yürütülmekte olup, Ankara’daki altı Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (ANKUTEK, Bilkent Cyperpark, Gazi Teknopark, Hacettepe Teknokent, METUTECH, ASO Teknopark) proje ortaklığı/iştiraki ile gerçekleştirilmektedir.

TechAnkara projesi ile Ankara TGB’lerinin sahip olduğu potansiyelin mevcut durum analizleri ile tespit edilmesi ve bu potansiyelin hazırlanacak bir yol haritasıyla harekete geçirilmesi planlanmakta ve ortak gerçekleştirilebilecek faaliyetler için işbirliği mekanizmalarının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ankara TGB’leri için ortak bir yönetişim modeli geliştirilmesi ve bu ortaklığın proje sonrasında da kalıcı olması amaçlanmaktadır. Ayrıca Ankara’nın teknoloji merkezi imajının tanıtılması ve Ankara TGB’lerinin Ankara’nın kalkınması yönünde birlikte hareket etmesi hedeflenmektedir.

[attachments size=custom docid=”728″]