Firma Haberleri

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Geliştirilerek üretilen BioAffix Gate Extreme Piyasada!

By 20 Mayıs 2016 No Comments

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Ones Technology tarafından 2 senelik bir AR-GE sürecinin ardından üretilen, dünyanın en gelişmiş biyometrik geçiş kontrol cihazı olan BioAffix Gate Extreme, SecuriTex Eurasia 2016 fuarındaki tanıtımının ardından piyasaya çıktı.

Tamamı Türk mühendisler tarafından, Türkiye’de geliştirilen ve üretilen, PalmSecure avuç içi damar izi biyometrik sensörünü bünyesinde barındıran BioAffix Gate Extreme, 2 GHz İşlemcisi, 16 GB SSD diski ve 2 GB belleği sayesinde piyasadaki tüm geçiş kontrol cihazlarından daha hızlı bir geçiş kontrol ve personel takip sistemi sunmaktadır.
Üzerinde bulunan 7″ yansımayı engelleyici ve darbelere dayanıklı kapasitif dokunmatik ekranı ve sağlamlaştırılmış kasası, BioAffix Gate Extreme’in zor şartlarda da çalışmasına imkan sağlamaktadır.

BioAffix Gate Extreme, yüksek çözünürlüğe sahip balık gözü kamerası sayesinde, sadece kullanıcının kimliğini doğrulamakla kalmaz aynı zamanda doğrulama sırasında, doğrulanan kişinin ve çevresinin görüntüsünü de alarak kayıtlarında saklar.

Neredeyse tüm standart manyetik kartları okuyabilen dahili yüksek frekans ve düşük frekans kart okuyucusu sayesinde, kurulu olduğu kurumların mevcut kartlarının değiştirilmesine gerek kalmadan, hızlı bir şekilde sisteme entegre olarak, ilk edinim maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. MIFARE Classic®, MIFARE DESFire®, MIFARE DESFire® EV1, HID: iCLASS® Standard SE/SR/Seos, PIV II, Secure Identity Object™ (SIO), HID Prox, EM4102, AWID Prox, vb. kartları okuyabilen kart okuyucusu sorunsuz bir entegrasyon sağlar.
Tamamen kullanıcı tarafından ve kullanıcının isteklerine göre programlanabilen 8 giriş ve 8 çıkışa sahip BioAffix Gate Güvenli I/O Modülü ile birlikte sunulan BiAffix Gate Extreme, tüm istek ve senaryoların görsel arayüzden programlanabilmesini sağlayarak, geçiş kontrol sistemlerine tamamen farklı bir bakış getirmektedir.