Teknokent Haberleri

Ekonomi Bakanlığının Destek ve Teşvik Programlarının Tanıtımına Dair Toplantı Düzenlendi.

By 19 Kasım 2015 No Comments

Ekonomi Bakanlığımızdan Daire Başkanı Sn. Halis KAYA teknokentimize gelerek bakanlığının firmalarımızın yurt dışı faaliyet ve etkinliklerine verebileceği destek ve teşvikleri hakkında bilgi toplantısı 18.11.2015 tarihinde düzenlemiştir.

Girişimcilerimizden toplantıya dair görüşler

Ekonomi Bakanlığında  Daire Başkanı Sn. Halis KAYA teknokentimize gelerek bizleri bakanlığın firmaların  yurt dışı faaliyet ve etkinliklerine verebileceği teşvik ve destekler konusunda bilgilendirdigi sunum  bizler gibi bilişim konusunda faaliyet gösteren ve yurt dışına da açılmak isteyen firmalar için çok faydalı olmuştur.  Bakanlığın sağladığı imkanlar konusunda çok değerli bilgiler edinilmistir. Söz konusu destekler bizim daha büyük ve sağlam atılımlar yapabilmemiz , yurt disi baglantilar kurabilmemiz ve yurtdisi pazarlara açılabilmemi  için son derece önemli  yardımlardır. Bu degerli çalişmalari ve katkilari icin bakanlığımıza teşekkur ederiz. En kisa surede bu desteklerden istifade etmek için basvuru yapmayı planlıyoruz.

İyi çalışmalar dilerim

Burak ÇUHADAROĞLU
ARES AR-GE ELEKTRONİK-YAZILIM LTD. ŞTİ.


Bugün için düzenlenen Ekonomi Bakanlığı Destek teşvikler için bilgilendirme toplantısı için NovaSoft Yazılım Ltd.Şti olarak çok teşekkür ederiz. Konuyla ilgili firma olarak çok faydalı bilgiler aldığımızı ve sorularımızı yanıtlayan yetkililere de ayrıca teşekkür ettiğimizi saygılarımızla bildiririz.

Saygılarımla NovaSoft Yazılım Ltd.Şti

Kemal GÜLOL


Başarılı bir toplantıydı. Bilişim sektörü adına Ekonomi Bakanlığı’nın verdiği destekleri yeterli bir şekilde anlattılar. Aklımızda ki soruların hepsine de yanıt verdiler. Bundan sonraki süreçte, Teknokent’in bu destekleri de alarak ve organizasyonu üstelenerek, yurt dışı görüşme ve toplantılara bizi götürmesini beklemekteyiz. Bireysel olarak ta desteklerden faydalanmayı istemekteyiz.

Benzeri toplantıların ve ayrıca  Ankara Üniversitesi hocaları ile firmaları buluşturacak yeni toplantıların da yapılmasını isteriz.

İyi çalışmalar.

Sonat Erdem – Mart Yazılım Eğitim Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.